Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2017

ΝΙΚΗ ΕΚΤΟΣ ΜΕ ΚΟΡΩΠΙ

Η Αντρική ομάδα του συλλόγου μας παίζοντας πολύ καλή άμυνα στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και με σωστές επιλογές στα κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού στην επίθεση πήρε μια δίκαιη νίκη  μέσα σε μία δύσκολη έδρα απο την αξιόμαχη ομάδα του Κορωπίου.
Απο την αρχή του αγώνα και πρίν κλείσει το πρώτο 10λεπτο πήρε το προβάδισμα στο σκορ και δεν το έχασε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.
Το ημίχρονο έκλεισε 7 - 10 υπέρ της ομάδας μας και στην επανάληψη ξεκινήσαμε πολύ δυνατά πέρνωντας μία διαφορά 4 τερμάτων στο πρώτο 10λεπτο. Στη πίεση των γηπεδούχων  στο επόμενο 10λεπτο (40΄με 50΄) αντιδράσαμε, αντέξαμε να κρατήσουμε την διαφορά στα 2 γκόλ και με καλές άμυνες και αποκρούσεις καταφέραμε να μπούμε στο τελευταίο 5λεπτο με 3 γκόλ διαφορά (18 - 21) που κρατήθηκε και μέχρι την λήξη (19 - 22)
Πολλά συγχαρητήρια σε όλη την ΟΜΑΔΑ για το πάθος τους την ηρεμία και την συγκέντρωση που έδειξαν σε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι....συνεχίζουμε...
ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΑ:
2 - 2,  2 - 4,  5 - 8,  6 - 8,  7 - 10 (ημιχρ),  9 - 13,  11 - 15,  13 - 16,  16 - 18,  18 - 21, 19 - 22