Κυριακή 18 Μαρτίου 2018

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΔΗΜΟΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ.

Νίκη στην έδρα της (Γηπεδο Νίκος Γραμματικός - Σαλαμίνα!!) η Αντρική που επικράτησε με 23-22 της Πολιτείας.
Με αρκετές ελείψεις λόγω τραυματισμών (αγωνιστική με Κορωπί) και επαγγελματικών υποχρεώσεων δεν μπήκαμε στο 1ο ημίχρονο συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι και οι αντίπαλοι πήραν ένα προβάδισμα 4 τερμάτων. Στο 2ο ημίχρονο, σοβαρευτήκαμε και απο την άμυνα καταφέραμε γρήγορα να ισοφαρίσουμε και να περάσουμε μπροστά στο σκόρ.
Γενικά στο παιχνίδι αυτό παίξαμε κακό χαντμπολ και δεν αντέχει σε κριτική.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – Α.Ο ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ 23-22
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-7, 6-8, 9-10, 10-12, 12-14 (ημχ.) 14-14, 17-16, 18-17, 20-18, 22-19, 23-22
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Χαντζής, Κυριακίδης 1, Τσικριτζής 1, Ζωγραφίδης, Νικολόπουλος 3, Παπαδόπουλος 8, Γιατράκος 2, Ρούντος, Μωραΐτης, Ιωαννίδης 5, Μπλαχούρης 2, Μιχελάκος 1, Γκόρο, Κουμασίτης.
Α.Ο ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ: Αλιφιέρης, Τσούνης 2, Διαμαντόπουλος 3, Μακρής 2, Παναγόπουλος, Ασλανίδης 8, Σκαπέρας 2, Χήνος 4, Σγαρδένης 1.
Διαιτητές: Αντάλης-Φωτακίδης,