Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ

Η Αντρική ομάδα πήρε μια σημαντική νίκη επικρατώντας του Ηλυσιακού με σκορ 28-23. Στο πρώτο ημίχρονο υπήρχε πίεση για το αποτέλεσμα και δεν κατάφερε η ομάδα μας μια διαφορά 2 γκόλ (περίπου στο 20 λεπτό) να την κρατήσει και με επιπόλαιες και βιαστικές επιλογές βρέθηκε πίσω με 3 γκόλ στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε πολύ συγκενρωμένοι και παθιασμένοι και στο 35 είχαμε καταφέρει να περάσουμε μπροστά με ένα γκόλ.

Απο εκεί και μετά νομίζω ότι ελέγξαμε τον ρυθμό του παιχνιδιού και κρατήσαμε μια διαφορά 4-5 γκόλ (περίπου στο 40 με 45) και δεν απειληθήκαμε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Παρά τις ελλείψεις που είχε η ομάδα στάθηκε πολυ καλά στο ύψος των περιστάσεων. Συγχαρητήρια σε ΟΛΑ τα παιδιά για την προσπάθεια.

Ομως υπάρχει πολύς δρόμος ακόμη γιατί έχουμε τους 2 βαθμούς από την ήττα με την ομάδα του ΝΗΡΕΑ (Εκείνο το video με τα 4 - 5 βήματα του αντιπάλου! που μας στέρησε τον 1 βαθμό!) ένω οι περισότερες ομάδες θα έχουν +4 βαθμούς απο τον ΝΗΡΕΑ....

Πανιώνιος είμαστε......ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΛΥ!!

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-4, 6-5, 9-8, 10-12, 11-13 (ημίχρονο.), 14-13, 18-16, 22-17, 23-18, 26-22, 28-23

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ : Γκόρο, Σάκκος, Τσικριτζής 3, Κοντάκος 8. Κόντος 1, Μιχελάκος 4, Ατσίδης, Ζαφειράκος, Κυριακίδης 2. Δάφερμος, Σκυφτός 2, Ιωαννίδης, Γιατράκος 3, Λέκκας 5, Νούλης

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ : Τσέτσος, Αστερής 4, Σιατιρλής 2, Σοκόλι, Τριανταφύλλου 3, Τσατσαρώνης, Διαμαντάκος 1, Μίχος 1, Μπανιάς, Οικονόμου 2, Κωστάπαππας, Θεοδοσόπουλος, Αρζόγλου, Κολιούλης 6, Δήμου, Λάλας 4.

Διαιτητές: Βήτας- Σκλαβενίτης, Κόκκινη: 42:12 Σόκολι (τρία δίλεπτα), Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 4/4-3/4