Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2019

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΑΝΤΡΙΚΟ 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Το αντρικό το Σαββατο στο εντός έδρας αγώνα με την Ν. Ιωνία ήρθε ισόπαλο 25 - 25.
(Ημίχρονο 13 - 10).
Απο το 15ο λεπτό του αγώνα κατάφερε να πάρει μία διαφορά 3 τερμάτων που την διατήρησε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, όμως είχε πολλές ευκαιρίες να μεγαλώσει την διαφορά άλλα τις "πέταξε".
Στο δεύτερο ημίχρονο κράτησε σταθερά το προβάδισμα στο σκορ καταφέρνοντας μάλιστα να αυξήσει την διαφορά στα 6 τέρματα (47' 21 - 15).
Απο εκεί και μετά όμως με αρκετά λάθη σε άμυνα και επίθεση δεν μπόρεσε να αντιμετωπίσει την συνεχόμενη αντεπίθεση της αντιπάλου ομάδας με αποτέλεσμα να μείνει με 1 βαθμό από αυτό το παιχνίδι.
Θα πρέπει να μάθουμε να διαχειριζόμαστε τέτοια παιχνίδια γιατί είναι κρίμα να "πετάμε" βαθμούς.Έχουμε πολύ δουλειά ακόμη μπροστά μας!!
Το θετικό είναι ότι εκτός της 1ης αγωνιστικής η ομάδα είναι σε όλους τους αγώνες πολύ ανταγωνιστική!!....Συνεχίζουμε!!

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Το γυναικείο στην 2η αγωνιστική με την Δόξα Βύρωνα, για την Α2 Γυναικών ηττήθηκε με σκορ 39 - 15.
Η ομάδα παρουσίασε ένα πάρα πολύ κακό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο παίζοντας αγχωμένα χωρίς πάθος και με εκνευρισμό με αποτέλεσμα να πάει στα αποδυτήρια με σκορ 20-8.
Στο δεύτερο μέρος, η κατάσταση άλλαξε και παρουσιάστηκε σαν "ομάδα" προσπαθώντας όσο μπορούσε να παίξει handball και μείναμε ικανοποιημένοι απο αυτό.
Τελικά οι γηπεδούχες πήραν τη νίκη με το τελικό 39-15.