Πέμπτη 15 Νοεμβρίου 2012

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΦΗΒΙΚΟΥ

Στον 3ο αγώνα για την φετινή περίοδο η εφηβική μας ομάδα αντιμετώπισε τον Αρη Νίκαιας εκτός έδρας και νίκησε με 19 - 18.
Στο 1ο ημίχρονο του αγώνα  χωρίς  σωστές επιλογές στην επίθεση και δεχόμενοι γκολ απο αιφνιδιασμούς ο μαχητικός Αρης επέβαλε το παιχνίδι του και δίκαια προηγήθηκε στο τέλος του 1ου ημιχρόνου
Απo εκει και μετά η ομάδα συγκεντρώθηκε στον αγώνα. Στο 2ο ημίχρονο στηριζόμενοι σε μία άμυνα αρκετά καλή καταφέραμε και πήραμε μπάλλες που τις αξιοποιήσαμε καλύτερα απο ότι στο 1ο ημίχρονο επιθετικά. Καλύτερη κυκλοφορία μπάλλας πιο σοβαρές επιλογές έφεραν το σκόρ σε ισοπαλία στο 47 (15 - 15).
Συνεχίζοντας στον ίδιο ρυθμό καταφέραμε να πάρουμε μία διαφορά 2 τερμάτων στο 52 (18 - 16). Με ένα χαμένο πέναλτυ μας όμως  στο 53 ο Αρης έκανε την αντεπίθεσή του με αποτέλεσμα στο 58 να ισοφαρίσει (18 - 18). Το τελευταίο γκόλ μπήκε στο 59 από την ομάδα μας και δεν δεχθήκαμε άλλο γκολ μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.
Χωρίς να παιχτεί καλό Handball και απο τις δύο ομάδες το παιχνίδι ήταν όμορφο και συναρπαστικό λόγω της διακύμανσης και των ανατροπών.
Επόμενος αγώνας την Τρίτη εντός έδρας με τον Ιωνικό.