Δευτέρα 19 Νοεμβρίου 2012

ΑΝΤΡΙΚΟ ΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ

Στον 1ο αγώνα για την φετινή περίοδο η αντρική μας ομάδα αντιμετώπισε τον Ηλυσιακό εκτός έδρας και νίκησε με 25 - 20.
Στο 1ο ημίχρονο του αγώνα  η ομάδα μας ξεκίνησε με σωστές επιλογές στην επίθεση και παίζοντας καλή άμυνα επέβαλε το παιχνίδι της και δίκαια προηγήθηκε στη μεγαλύτερη διάρκεια  του 1ου ημιχρόνου
Από το 20ο λεπτό όμως με επιπόλαια λάθη και βιαστικές επιλογές έδωσε το δικαίωμα στο Ηλυσιακό να επανέλθει (10 - 10 ημίχρονο). Στο 2ο ημίχρονο σε ένα πολύ καλό πρώτο 10λεπτο στηριζόμενοι σε μία άμυνα αρκετά καλή καταφέραμε να πετύχουμε γρήγορα γκόλ στον αιφνιδιασμό (επιμέρους σκορ 1 - 7). Με καλύτερη κυκλοφορία μπάλλας πιο σοβαρές επιλογές και απελευθερωμένοι απο το άγχος της πρεμιέρας διατηρήσαμε το σκόρ μέχρι και 8 γκόλ διαφορά (στο 48ο).
Το παιχνίδι ουσιαστικά είχε κριθεί.Στην πίεση που άσκησε η αντίπαλη ομάδα στα τελευταία 12 λεπτά θα μπορούσαμε να έχουμε καλύτερη αντίδραση (τελευταίο 10λεπτο σκόρ 4 - 2) Επόμενος αγώνας εντός έδρας με την Πολιτεία