Πέμπτη 22 Νοεμβρίου 2012

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΦΗΒΙΚΟΥ

Στον 4ο αγώνα η εφηβική μας ομάδα αντιμετώπισε τον Ιωνικό εντός έδρας και νίκησε με 28 - 26.
Στο 1ο ημίχρονο του αγώνα  η ομάδα μας ξεκίνησε με ένα νωθρό 20λεπτό στην συνέχεια όμως στηριζόμενοι σε μία άμυνα αρκετά καλή καταφέραμε να πετύχουμε γρήγορα γκόλ στον αιφνιδιασμό και με σωστές επιλογές στην επίθεση προηγήθηκε στο ημιχρόνο 14 - 11.
Στο 2ο ημίχρονο έως το 50ο λεπτό λειτουργήσαμε ικανοποιητικά διατηρώντας την διαφορά του σκόρ  στα 5 γκόλ (24 - 19). Απο το 51ο λεπτό έως το 54ο λεπτό η ομάδα μας δέχθηκε 4 γκόλ χωρίς να σκοράρει. Απο εκεί και μετά υπήρξε πίεση και άγχος.
Απο το 54ο έως το 57ο λεπτό το σκόρ πήγαινε γκόλ με γκόλ (26 - 25). Ενα καθοριστικό 3λεπτο χωρίς γκόλ και με γκόλ του Λέκκα στο 60ο λεπτό έκριναν τον αγώνα.
Τελικό σκόρ 28 - 26 και πανηγυρίστικε ανάλογα.
 Επόμενος αγώνας εκτός έδρας με τον Δικέα την Τρίτη 27 Νοέμβρη παιχνίδι καθοριστικό για την συνέχεια.