Σάββατο 15 Δεκεμβρίου 2012

ΑΓΩΝΑΣ ΑΝΤΡΙΚΟΥ

Την ήττα γνώρισε η αντρική ομάδα στον εκτός έδρας αγώνα με τον Έσπερο Καλλιθέας.
Η ομάδα μας όσο της επέτρεπαν οι δυνάμεις τις ήταν μέσα στον αγώνα με αξιώσεις (18ο λεπτό πρώτου ημιχρόνου σκόρ 6 - 5 και αντοίστιχα 21ο λεπτό δεύτερου ημιχρ. επιμέρους σκόρ 11 - 11).

Τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο με τους ρυθμούς που θέλουμε να παίζουμε η κούραση φέρνει τα λάθη και για άλλη μία φορά στην προσπάθεια να ακολουθήσουμε το σκόρ λειτουργήσαμε επιπόλαια και πιεσμένα.

Στο σημείο αυτό πρέπει να δώσουμε συγχαρητήρια στον Έσπερο που κέρισε δίκαια και δείχνει ότι έχει τις δυνατότητες να πρωταγωνιστήσει στο πρώτάθλημα.

Είναι πλέον προφανές ότι η έλλειψη γηπέδου είναι καθοριστική για την απόδοσή μας.
Όσο έχουμε δυνάμεις ακολουθούμε επι ίσοις όροις τον οποιοδήποτε αντίπαλο έως τώρα.
Από αυτήν την άποψη δεν έχουμε παράπονο απο την προσπάθεια των αθλητών μας, χωρίς να προσπαθούμε να ψάξουμε για ελαφρυντικά και δικαιολογίες.

Σαφώς και σε κάποια κρίσιμα σημεία μπορούσαμε να διαχειριστούμε καλύτερα τον αγώνα
 (26ο λεπτό πρώτου ημιχρόνου με σκόρ 9 - 7  κακές επιλογές και ένα 4 - 0 απο τον αντίπαλο, κάτι αντίστοιχο στο 21ο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου με σκόρ 24 - 18 και ένα 5 - 1 επιμέρους σκόρ)

Εδώ λοιπόν είναι ένα κομμάτι που περισότερο βαρύνει την διοίκηση του συλλόγου παρά τους αθλητές που προσπαθούν.
Σίγουρες προπονήσεις Πέμπτη και Παρασκευή 22.30 με 24.00 μ.μ. Υπνος για τους αθλητές μετα τις 3 τα ξημερώματα!!
Αλήθεια υπάρχει σε κάποιο άλλο άθλημα ή σωματείο η συγκεκριμένη ώρα προπόνησης?
Εαν δεν βρεθεί λύση στην πορεία το έργο των αθλητών μας θα γίνει δυσκολότερο.