Τρίτη 18 Δεκεμβρίου 2012

ΑΓΩΝΑΣ ΕΦΗΒΙΚΟΥ

Το εφηβικό μας γνώρισε την ήττα εκτός έδρας απο τον Δούκα με 27 - 21.
Παίζοντας για πρώτη φορά αυτή την χρονιά καλό Handball σε μεγάλα διαστήματα άφησε ελπιδοφόρα μηνύματα για την συνέχεια.
Χωρίς να καταφέρει να κρατήσει την ικανοποιητική απόδοση που είχε στο Α ημίχρονο (5 - 5 εως το 18ο λεπτό) για το διάστημα από το 18ο, μέχρι το 25ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου έδωσε την άνεση στον αντίπαλο να έχει μία διαφορά που τελικά του έφθανε για να κερδίσει τον αγώνα.
Στα τελευταία 5 λεπτά του Α ημχρόνου ισορόπησε ξανά τον αγώνα (επιμέρους σκόρ  5 - 5)  όμως το ημίχρονο  έκλεισε με διαφορά 5 γκόλ (15 - 8).
Στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά αυξήθηκε στα πρώτα 6 λεπτά σε 9 γκόλ έχοντας κακές επιλογές στην επίθεση που έδωσε εύκολα γκόλ στον αιφνιδιασμό για τον Δούκα.
Απο το σημείο εκείνο και μετά σοβαρευτήκαμε αρκετά και έως το τέλος του αγώνα υπήρξε ένα επιμέρους σκορ 7 - 10 υπέρ μας.
Όμως και πάλι στο 56ο εως το 59ο λεπτό με σκόρ 20 - 24 (και με 2λεπτη ο αντίπαλος 55΄ - 57΄) δεν καταφέραμε αν και είχαμε αρκετές κατοχές της μπάλλας να σκοράρουμε και ουσιαστικά την τελευταία ευκαιρία που είχαμε για να κερδίσουμε τον αγώνα δεν την εκμεταλευτήκαμε.
Στα θετικά η καλή απόδοση σε μεγαλύτερη διάρκεια και κάποιες επιλόγες στην ανοιχτή άμυνα.
Στα αρνητικά η έλλειψη  συγκέντρωσης, παιδαριώδη τεχνικά λάθη σε κάποια σημεία και η έλλειψη πίστης για την νίκη
Επόμενη αγωνιστική τον Γενάρη 12 με 18 εντός έδρας με τον Αρη Νίκαιας.